Afdelingsinformatie expertisecentrum voor hoofd- en aangezichtspijn

Afdelingsinformatie

Inleiding

In het expertisecentrum voor hoofd- en aangezichtspijn kunnen patiënten terecht met ernstige hoofdpijn zoals invaliderende migraine of clusterhoofdpijn. Het centrum is erkend als landelijk topklinisch expertisecentrum door STZ. Het is onderdeel van de polikliniek neurologie.

Waarom naar het expertisecentrum hoofd- en aangezichtspijn CWZ?

  • Het erkende STZ TEC expertisecentrum voor hoofd- en aangezichtspijn beschikt over alle kennis en kunde over problematische vormen van hoofdpijn, zoals invaliderende migraine of clusterhoofdpijn.

  • Ons team van behandelaars bestaat uit verschillende disciplines: hoofdpijnneurologen, verpleegkundig specialisten, medisch psychologen en neurochirurgen. Zij werken heel nauw samen, zo nodig in gecombineerde spreekuren. U kunt op één dag meerdere afspraken hebben bij meerdere behandelaars uit het team.

  • Deze multidisciplinaire aanpak maakt een effectieve behandeling mogelijk. De behandelaars betrekken lichamelijke, psychologische en sociale aspecten bij de behandeling. Zo kunnen we vrijwel alle behandelingen vanuit verschillende perspectieven aanbieden.

  • Om op de hoogte te blijven van alle ontwikkelingen en voor het delen van kennis en het overbrengen van kennis staan we in contact met diverse verenigingen en hoofdpijncentra binnen Nederland.

Meest voorkomende soorten hoofdpijn

Medicatieovergebruikshoofdpijn
Een bijna dagelijkse hoofdpijn die wordt veroorzaakt door een overgebruik van acute pijnstillers. Lees meer over medicatieovergebruikshoofdpijn.

Migraine
Een aanvalsgewijze hoofdpijn, vaak met bijverschijnselen als misselijkheid, licht- en geluidschuw. Er bestaan meerdere vormen van migraine. Lees meer over migraine.

Clusterhoofdpijn
Een relatief zeldzame, maar hevige vorm van aanvalsgewijze hoofdpijn achter het oog. Lees meer over clusterhoofdpijn.

Aangezichtspijn
Dit is een schietende pijn aan het gezicht. Lees meer over aangezichtspijn.

Spanningshoofdpijn
Een continue drukkende of zeurende hoofdpijn, met een gevoel alsof er een strakke band om het hoofd zit. Lees meer over spanningshoofdpijn.

Voorbereiding op eerste afspraak

Na verwijzing door uw huisarts of eerdere behandelaar vragen we om vóór de afspraak bij CWZ diverse digitale vragenlijsten in te vullen. Ook kunnen we u vragen om een dagboek bij te houden via een digitaal hoofdpijndagboek. Dit dagboek is inzichtelijk voor alle behandelaren binnen het expertisecentrum. We gebruiken al deze informatie om te bepalen bij welke behandelaar (of combinatie van behandelaren) u het best op uw plek bent.

De eerste afspraak

Afhankelijk van de uitkomst van de vragenlijsten plannen we een telefonische afspraak of fysieke afspraak in CWZ in. Deze kan 45 minuten duren of langer (maximaal 1 uur en 45 minuten).

Er zijn verschillende soorten poli’s waar de eerste afspraak kan plaatsvinden: bij een verpleegkundig specialist, hoofdpijnneuroloog, of hoofdpijnneuroloog in combinatie met medisch psycholoog of neurochirurg. Soms is de afspraak op locatie CWZ Druten.

Diagnose en behandeling

In het expertisecentrum wordt u behandeld door een gespecialiseerd neuroloog of arts-assistent en vaak een verpleegkundig specialist. Samen met u zoeken zij naar de juiste hoofdpijndiagnose en hoe u het beste behandeld kan worden. We gaan uitgebreid in op uw klachten en hoe die zich in de tijd hebben ontwikkeld. 

Het eerste gesprek en het door u ingevulde hoofdpijndagboek zijn de belangrijkste instrumenten van de hoofdpijnneuroloog en de verpleegkundig specialist om een diagnose te kunnen stellen. Lichamelijk onderzoek is niet altijd nodig, maar kan helpend zijn om andere oorzaken uit te sluiten. Aanvullend bloed- of röntgenonderzoek blijkt zelden nodig.

Vervolgafspraak

Het kan zijn dat u een vervolgafspraak om het behandelresultaat met u te bespreken en eventueel de behandeling aan te passen. Alleen als de vervolgbehandeling (tijdelijk) op de polikliniek moet gebeuren ontvangt u een afspraak voor controle.

Meer weten

Expertisecentrum hoofd- en aangezichtspijn

In dit centrum kunnen patiënten terecht met ernstige hoofdpijn zoals invaliderende migraine of clusterhoofdpijn. Het centrum is erkend als landelijk topklinisch expertisecentrum door STZ en onderdeel van de polikliniek neurologie.

Afdelingsinformatie expertisecentrum hoofd- en aangezichtspijn

G454-ALaatst bijgewerkt op 11 februari 2026

Inhoudsopgave