Afdeling Zelfzorg Thuis heeft Impactmakerprijs 2025 gewonnen!

09 oktober 2025

Deze prijs wordt door het Actie Leer Netwerk uitgereikt aan de meest inspirerende en impactvolle beweging in zorg en welzijn. Zelfzorg Thuis heeft de publieksprijs 2025 gewonnen.

zelfzorg

Deze prijs wordt door het Actie Leer Netwerk uitgereikt aan de meest inspirerende en impactvolle beweging in zorg en welzijn. Bij Zelfzorg Thuis leren onze verpleegkundig vaardigheidsinstructeurs aan patiënten en hun naasten om zelf verpleegkundige handelingen te doen en goed om te gaan met digitale ondersteuningsmiddelen, zoals zorgapps, digitale informatie en het online patiëntenportaal.

Meer zelfstandigheid voor patiënten

Afdeling Zelfzorg Thuis bestaat bijna anderhalf jaar en heeft in die tijd al 1200 patiënten geschoold. Patiënten die zelf eenvoudige zorghandelingen kunnen verrichten zijn zelfstandiger, hebben meer vrijheid en meer regie op hun leven. ‘We zien dat het werkt’, zegt afdelingshoofd Bas Donderwinkel. ‘Onderzoek van studenten aan de HAN laat zien dat deze patiënten vaardiger zijn in het uitvoeren van de handelingen, ze vertrouwen hebben dat ze zich goed kunnen redden en minder afhankelijk zijn van thuiszorg of mantelzorgers. De patiënten uit het onderzoek vinden de sfeer prettig, de uitleg helder en er is veel ruimte voor het stellen van vragen.’ Belangrijk is goede samenwerking met de wijkverpleging. Daarom werken zes organisaties voor wijkverpleging samen als één herkenbaar en aanspreekbaar team wijkverpleging binnen Zorg in mijn wijk, een initiatief van ZZG zorggroep.  

Inspireren

Met het winnen van de Impactmakerprijs willen we anderen inspireren om hun patiënten en clïënten ook te helpen zelfstandiger te worden. We bedanken iedereen die zijn stem op Zelfzorg Thuis heeft uitgebracht.