Maag- of dikke darmkanker
GIO staat voor Gastro-Intestinale Oncologie waartoe onder andere kanker van de slokdarm, maag, galwegen, pancreas, colon en rectum behoren.
Samen met de afdeling heelkunde is een speciale GIO-polikliniek beschikbaar voor patiënten bij wie kanker in de slokdarm, maag, galwegen, pancreas, colon en rectum is geconstateerd. De maag-, darm-, leverarts verricht het onderzoek en stelt de diagnose. De GIO-verpleegkundige geeft meteen na de diagnose uitleg over uw aandoening en de onderzoeken die volgen. Ook wanneer u later nog vragen heeft kunt u bij hen terecht.
Wekelijks is er een GIO-bespreking waar uw problematiek multidisciplinair wordt besproken. Naast de maag-, darm-, leverarts, nemen de internist-oncoloog, de chirurg, de radioloog, de radiotherapeut en de GIO-verpleegkundige deel aan dit overleg.
Doel van de GIO-polikliniek is om het mogelijk te maken dat patiënten binnen 4 weken kunnen worden geopereerd. De GIO-polikliniek is ook beschikbaar voor patiënten bij wie via het bevolkingsonderzoek dikke darmkanker wordt ontdekt.
Het CWZ vormt met het UMC St. Radboud het Slokdarmcentrum Oost Nederland. Daarom worden alle patiënten met slokdarmkanker ook besproken tijdens het multidisciplinair overleg in het Slokdarmcentrum. Kijkt u hier voor meer informatie over het Slokdarmcentrum.






