Navigatie:

U bent hier:



25 jaar dagbehandeling psychiatrie

05 maart 2010

Deze maand bestaat de afdeling dagbehandeling psychiatrie van het CWZ 25 jaar. Vele duizenden mensen uit Nijmegen en omgeving hebben hier ooit een behandeltraject gevolgd of zijn daar nu mee bezig. De afdeling biedt vijf verschillende (dag)programma’s aan die óf drie, óf zes tot negen maanden duren.

 

Groepen

Een belangrijk doel van de afdeling dagbehandeling psychiatrie is om mensen met psychische klachten beter te laten functioneren in hun dagelijkse omgeving.
Momenteel draaien de volgende groepen:
Groep 1: voor mensen die behoefte hebben aan extra steun en structuur in hun leven.
Groep 2: voor 'jongvolwassenen' met persoonlijkheids- en/of identiteitsproblematiek
Groep 3: voor mensen met chronisch depressieve klachten
Groep 4: nazorggroep
Groep 5: voor mensen met onbegrepen lichamelijke klachten.
Aan deelname gaat een verwijzing door de huisarts of psychiater vooraf. 

 

Het begin

In de jaren zeventig en tachtig van de vorige eeuw werd met argusogen naar psychiatrische instellingen gekeken. Door het grote publiek, dat onder meer films als One flew over the cuckoo's nest had gezien. Maar ook door mensen die zelf werkzaam waren in de psychiatrie. De instellingen moesten opener, democratischer, mensvriendelijker worden. Men zocht ook naar mogelijkheden om mensen met psychische problemen te helpen zonder hen te ‘hospitaliseren’. In het CWZ leidde dat in 1985 tot een afdeling psychiatrische dagbehandeling. Men startte in een villa (foto) in een Nijmeegse woonwijk. Toen het CWZ verhuisde van de St. Annastraat naar de huidige locatie aan de Weg door Jonkerbos, ging de afdeling mee naar de nieuwbouw.